Archivo de la categoría: Campionatos Provinciais

Campionatos Provinciais

Campionato Provincial Copa DeputaciónActivo 2017

Campionato Provincial de Xadrez activo 2017

Egos, sábado 26 de agosto 17 h

bases-xadrez-activo-esgos-2017

podio-absoluto

Máis de medio centenar de xadrecistas entre todas as categorías participaron no campionato provincial activo nunha tarde moi agradable.  Resultou campión aboluto José Carlos Francisco Rodríguez.

cronica-clasificacion-e-galeria-de-imaxes-esgos-2017

Nas categorías dos más pequeños, os máximos galardoados foron : Mateo Dibuja Conde (Sub8) do club Universitario,                                        Tristán Alonso Rodríguez (Sub10) do Xadrez Verín                               Miguel Cantón Nespereira (Sub12) do Xadrez Benchoshey.
Os galardóns femininos foron para Sabela González Ferreiro (Benchoshey), Escarlata Alonso Rodríguez (Verín) e Noa Formoso Rodríguez (Benchoshey) nas categorías sub8, sub10 y sub12 respectivamente.
Nos torneo dos “maiores” os ganadores foron Iago Godoy Quintela (Benchoshey) e Paula Baliño Rodriguez (Xadrez Ourense) en sub14, Adrián Vázquez Velasco e Sara Álvarez Cardama (ambos representantes do Club Xadrez Ourense) en sub18 e José Carlos Francisco Rodríguez e Ana Alonso Vaz (Verín) en categoría absoluta. O campionato veterano fue para Celanova da man de Sindo Rodríguez Bernardo.

Campionatos Provinciais por categorías Copa Deputación 2017

O fin de semana do 21 e 22 de xaneiro celébranse os campionatos provincias sub 8 a sub 18 organizado polo Club Xadrez Ourense na A.V. Barrocás

Rematou o campionato coa participación duns 120 xadrecistas na diferentes categorías. Resultaron campións:

sub 08: Gabriel Alcalde González (Benchosei)

sub 10: Benjamín Diéguez Nóvoa (Benchosei)

sub12: Xacobe Conde Riveiro (X. Ourense)

sub 14: Martín Gómez Carreño (X. Ourense)

sub 16: Martín Gómez Carreño (X. Ourense)

sub 18: Angel Domínguez (Liceo Recre Ourensano)

a-v-barrocas

cronica-clasificacion-imaxes-categorias-2017

Campionato Provincial Xadrez Relámpago Copa Deputación 2016

Campionato Provincial Xadrez Relámpago 2016

Pavillón Municipal de Celanova

Sábado 15 de outubro a partir das 16 h 30

cartel-relampago-2016

bases-relampago-15-outubro

Armando de Sousa,

novo campión provincial de xadrez relámpago 2016

20161015_211415

cronica-relampago-2016

clasificación-total-relampago2016

relampago-sub12-2016

relampago-abs-2016

Campionato Provincial por Equipos Copa Deputación 2016

Campionato Provincial por Equipos 2016

Sábado 8 de outubro a partir das 16 h 30

Pabellón Pedra da Moa (Celanova)

cartel-por-equipos-2016

inscricións e bases

Liceo de Ourense: novo campión provincial por equipos 2016.

20161008_202231

Gaña O Liceo de Ourense con 19 puntos, seguido por Xadrez Ourense e Ateneo de Ourense.

Marcos Lorenzo proclámase campión do torneo individual.

20161008_201942

resultados-equipos-2016

cronicaporequipos2016

 

Copa Deputación Xadrez Activo Esgos 2016

Campionato Copa Deputación Activo 2016

CARTEL TORNEO DIPUTACION

Esgos, 20 de agosto a partir das 16 h 30

no Centro Cultural Parada Justel

Organiza: Xadrez Ben Cho Sei

Bases e inscrición

Uns 60 xogadores entre todas as categorías nunha tarde soleada déronse cita para competir nun ambiente amigabel. Proclamouse campión David Gómez Diéguez do Xadrez Ourense na categoría absoluta e é o novo campión de Xadrez activo 2016. Na categoría femenina proclamouse campioa Samantha Couso do Xadrez Celanova, mentres tanto Xosé Carlos Rodríguez do Xadrez Verín alcanzou o trofeo de veteráns…
Campión Sub 16: Miguel Puga (Casa da Xuventude) – Laura Agudelo ( Esgos)
Sub 14: Mateo Díaz (Xadrez Ourense) – Sara Pérez (Esgos)
Sub 12: Xacobe Conde (Xadrez Ourense) – Noa Formoso (Ben Cho Sei)
Sub 10: Tristán Alonso (Xadrez Verín) – Martina Vidal (Ben Cho Sei)
Sub 08: Saúl Formoso (Xadrez Ben cho sei) – Sabela Conde (Xadrez Ourense)  
Resultados Finais Activo Esgos 2016