Archivo de la categoría: CopaDeputación 2016

Campionatos Provinciais por categorías Copa Deputación 2017

O fin de semana do 21 e 22 de xaneiro celébranse os campionatos provincias sub 8 a sub 18 organizado polo Club Xadrez Ourense na A.V. Barrocás

Rematou o campionato coa participación duns 120 xadrecistas na diferentes categorías. Resultaron campións:

sub 08: Gabriel Alcalde González (Benchosei)

sub 10: Benjamín Diéguez Nóvoa (Benchosei)

sub12: Xacobe Conde Riveiro (X. Ourense)

sub 14: Martín Gómez Carreño (X. Ourense)

sub 16: Martín Gómez Carreño (X. Ourense)

sub 18: Angel Domínguez (Liceo Recre Ourensano)

a-v-barrocas

cronica-clasificacion-imaxes-categorias-2017

Campionato Provincial Xadrez Relámpago Copa Deputación 2016

Campionato Provincial Xadrez Relámpago 2016

Pavillón Municipal de Celanova

Sábado 15 de outubro a partir das 16 h 30

cartel-relampago-2016

bases-relampago-15-outubro

Armando de Sousa,

novo campión provincial de xadrez relámpago 2016

20161015_211415

cronica-relampago-2016

clasificación-total-relampago2016

relampago-sub12-2016

relampago-abs-2016

Campionato Provincial por Equipos Copa Deputación 2016

Campionato Provincial por Equipos 2016

Sábado 8 de outubro a partir das 16 h 30

Pabellón Pedra da Moa (Celanova)

cartel-por-equipos-2016

inscricións e bases

Liceo de Ourense: novo campión provincial por equipos 2016.

20161008_202231

Gaña O Liceo de Ourense con 19 puntos, seguido por Xadrez Ourense e Ateneo de Ourense.

Marcos Lorenzo proclámase campión do torneo individual.

20161008_201942

resultados-equipos-2016

cronicaporequipos2016

 

Copa Deputación Xadrez Activo Esgos 2016

Campionato Copa Deputación Activo 2016

CARTEL TORNEO DIPUTACION

Esgos, 20 de agosto a partir das 16 h 30

no Centro Cultural Parada Justel

Organiza: Xadrez Ben Cho Sei

Bases e inscrición

Uns 60 xogadores entre todas as categorías nunha tarde soleada déronse cita para competir nun ambiente amigabel. Proclamouse campión David Gómez Diéguez do Xadrez Ourense na categoría absoluta e é o novo campión de Xadrez activo 2016. Na categoría femenina proclamouse campioa Samantha Couso do Xadrez Celanova, mentres tanto Xosé Carlos Rodríguez do Xadrez Verín alcanzou o trofeo de veteráns…
Campión Sub 16: Miguel Puga (Casa da Xuventude) – Laura Agudelo ( Esgos)
Sub 14: Mateo Díaz (Xadrez Ourense) – Sara Pérez (Esgos)
Sub 12: Xacobe Conde (Xadrez Ourense) – Noa Formoso (Ben Cho Sei)
Sub 10: Tristán Alonso (Xadrez Verín) – Martina Vidal (Ben Cho Sei)
Sub 08: Saúl Formoso (Xadrez Ben cho sei) – Sabela Conde (Xadrez Ourense)  
Resultados Finais Activo Esgos 2016