Archivo de la categoría: TorneosOurense

Torneos en Ourense

Campionato Provincial Copa DeputaciónActivo 2017

Campionato Provincial de Xadrez activo 2017

Egos, sábado 26 de agosto 17 h

bases-xadrez-activo-esgos-2017

podio-absoluto

Máis de medio centenar de xadrecistas entre todas as categorías participaron no campionato provincial activo nunha tarde moi agradable.  Resultou campión aboluto José Carlos Francisco Rodríguez.

cronica-clasificacion-e-galeria-de-imaxes-esgos-2017

Nas categorías dos más pequeños, os máximos galardoados foron : Mateo Dibuja Conde (Sub8) do club Universitario,                                        Tristán Alonso Rodríguez (Sub10) do Xadrez Verín                               Miguel Cantón Nespereira (Sub12) do Xadrez Benchoshey.
Os galardóns femininos foron para Sabela González Ferreiro (Benchoshey), Escarlata Alonso Rodríguez (Verín) e Noa Formoso Rodríguez (Benchoshey) nas categorías sub8, sub10 y sub12 respectivamente.
Nos torneo dos “maiores” os ganadores foron Iago Godoy Quintela (Benchoshey) e Paula Baliño Rodriguez (Xadrez Ourense) en sub14, Adrián Vázquez Velasco e Sara Álvarez Cardama (ambos representantes do Club Xadrez Ourense) en sub18 e José Carlos Francisco Rodríguez e Ana Alonso Vaz (Verín) en categoría absoluta. O campionato veterano fue para Celanova da man de Sindo Rodríguez Bernardo.

Torneo Final Escolas de Xadrez Deputación de Ourense

Uns 40 xadrecistas de idade comprendida entre os 6 e os 14 anos representantes das escolas de xadrez de O Carballiño, Leiro, Esgos e San Cibrao xuntáronse para competir diante do tableiro, como acto final da tempada 2016-17.

No pavillón municipal de San Cibrao o torneo final foi todo un éxito de participación, competitividade e xogo limpo. Os noviños xogadores superaron con creces a pequena adversidade do calor da tarde. Ademáis dos trofeos aos gañadores, sorteáronse libros, reloxios e tableiros de xadrez.

Resultou o gañador absoluto con 5 victorias de 5 Tristán Alonso de Verín.img-20170618-wa0030_resized

Clasificación general-2017-

Gañadores-2017

Galeria-de-imaxes

Imaxes-gañadores

Ourense en Xaque 2017

cartel-ourenseenjaque

Éxito participativo o domingo  4 de xuño  en Expourense. O tradicional torneo xuvenil organizado por C. Xadrez Ourense acadou unha particpación de preto 300 xadrecistas xuvenís, sendo a máis participativa das 7 que leva o Circuito Galego de Promoción 2017. Volverá a Ourense a finais de outubro cunha nova edición dunha proba en Expo ourense a finais de outubro.

image017

bases-torneo-ourense-en-xaque-2017

clasificacions-ourense-en-xaque-2017

galeria-de-fotos-ourense-en-xaque-2017

faro-4-de-junio-2017

Seguir leyendo Ourense en Xaque 2017

Campionatos Provinciais por categorías Copa Deputación 2017

O fin de semana do 21 e 22 de xaneiro celébranse os campionatos provincias sub 8 a sub 18 organizado polo Club Xadrez Ourense na A.V. Barrocás

Rematou o campionato coa participación duns 120 xadrecistas na diferentes categorías. Resultaron campións:

sub 08: Gabriel Alcalde González (Benchosei)

sub 10: Benjamín Diéguez Nóvoa (Benchosei)

sub12: Xacobe Conde Riveiro (X. Ourense)

sub 14: Martín Gómez Carreño (X. Ourense)

sub 16: Martín Gómez Carreño (X. Ourense)

sub 18: Angel Domínguez (Liceo Recre Ourensano)

a-v-barrocas

cronica-clasificacion-imaxes-categorias-2017

Os máis novos abriron a competición o sábado 24 de decembro en Barrocás

O torneo destinado ás categorías xuvenís tivo lugar no salón de competición da A.V.V. de Barrocás de mañá e tarde con cerca de 120 participantes entre os 5 e os 12 anos de idade.
barrocas-juveniles-17

En categoría Sub-12,  o vencedor final foi César Pérez (Casa da Xuventude), seguido de Marcos Vázquez (Xadrez Ourense) e Adrián Vázquez (Xadrez Ourense).

En Benxamíns (sun -10), o vencedor foi Alejandro Garrido (Benchoshey), seguido de Jorge Cid (Xadrez Ourense) e de Xoaquín López (Benchoshey).

Na categoría dos máis cativos, Sub-8, o vencedor foi Manuel López (Benchoshey) seguido de Sabela Conde (Xadrez Ourense) e de Pura Diéguez (Benchoshey).

Medalleiro: 1) Benchosey con 4 podios (2 ouros+2 bronces); 2) Xadrez Ourense con 4 podios (3 pratas+1bronce); 3) Casa da Xuventude 1 podio (1 ouro).

Prensa-a-Rexión-o-Faro

clasificación-aninovo-sub8-2017

clasificación-aninovo-sub10-2017

clasificación-aninovosub12-2017

XXII AniNovo Barrocás

O tradicional torneo decano do xadrez galego chega a súa 32º edición

O vindeiro Sábado día 24 arrancará  a presente edición coa disputa das categorías inferiores a partir das 11.30 horas (Sub-12 e Sub-10), e xa pola tarde, a partir das 15.30, a competición dos máis novos (Sub-8). O Aberto Internacional , valedeiro para ránking internacional, dará comenzo o Luns 26 de Decembro ás 20.00 horas. e prolongarase ata o 5 de Xaneiro, co descanso habitual para despedir o ano.

barrocas-17

bases-e-horarios-aninovo-2017

Torneo de Nadal do Club Benchosei

O próximo sábado 17 de decembro o Club Benchosei clausura o curso anual coa celebración do seu tradicional torneo de Nadal para os máis noviños (sub 08 a sub 12)

                          Centro cultural de Parada Justel en Esgos                                        a partir das 16 h 30

cartel-e-bases-benchosei-nadal-2016

Éxito de participación cun total de 110 xogadores

panoramica-i

A máis numerosa resultou ser a sub -8 cuns 70 participantes

Sub 8: Campioa, Pura Diéguez Novoa (Xadrez Benchoshey);  subcampión, Manuel López Conde (Xadrez Benchosey; 3º  Ibán Pérez Ochandategui (Club Chantada);  Campioa femenino: Sabela Conde Riveiro (Xadrez Ourense).

Sub 10 : Campión, Benjamín Diéguez Novoa (X. Benchoshey); subcampión, Jorge Cid Álvarez (X. Ourense); 3º Juan Saco Pérez (X. Benchoshey); campioa: Carlota García González (X. Benchoshey).

Sub 12:Campión, Xacobe Conde Riveiro (X.Ourense); subcampión, Marcos Vázquez Gómez (X.Ourense); 3º Miguel Cantón Nespereira (X. Benchoshey). Campioa: Laura Gómez Carreño (X. Ourense).

Medalleiro: 1) Benchosey: 6 podios; 2) Xadrez Ourense: 5 podios; 3) Chantada: 1 podio.

cronica-clasificacion-e-fotos-torneo-de-nadal-benchoshey-2016

 

Torneo Xadrez Activo Campus de Ourense

Torneo de Xadrez Activo Campus de Ourense 2016

Sábado 5 de Novembro 2016 a partir das 16 h 30

Facultade de Ciencias da Educación

Resultou campión o exxogador da Casa da Xuventude Xabier Gómez, seguido por Miguel Puga, novo xogadors do CLub Universitario de Ourense e Jairo Villar  de Celanova.

absoluto

BASES do-TORNEO-activo-campus-universitario-de-ourense-2016

Clasificacion-e-fotos activo universitario campus de ourense

 

IX Festival de Xadrez para a Xuventude Expourense 2016

IX Festival  Internacional “Expourense 2016” – “Deporte e ciencia para a xuventude”

Máis de 230 xóvenes xadrecistas abarrotaron Expourense

Ganadores Alejandro Fernández (Círculo Chantadino) en sub18, Martín Gómez Carreño (Xadrez Ourense) en sub14, César Pérez (Casa da Xuventude) en sub12, Benjamín Diéguez (Benchoshey) en sub10  e Alejandro Cereijo (Peleteiro) en sub8.

BasesTorneofestival2016  Cartel-Torneoexpoourense-254×300

image006

Crónica-e-clasificacion-expourensse-2016

prensa-expoourense-2016

galeria-de-imaxes-expourense-2016

Campionato Provincial Xadrez Relámpago Copa Deputación 2016

Campionato Provincial Xadrez Relámpago 2016

Pavillón Municipal de Celanova

Sábado 15 de outubro a partir das 16 h 30

cartel-relampago-2016

bases-relampago-15-outubro

Armando de Sousa,

novo campión provincial de xadrez relámpago 2016

20161015_211415

cronica-relampago-2016

clasificación-total-relampago2016

relampago-sub12-2016

relampago-abs-2016

Campionato Provincial por Equipos Copa Deputación 2016

Campionato Provincial por Equipos 2016

Sábado 8 de outubro a partir das 16 h 30

Pabellón Pedra da Moa (Celanova)

cartel-por-equipos-2016

inscricións e bases

Liceo de Ourense: novo campión provincial por equipos 2016.

20161008_202231

Gaña O Liceo de Ourense con 19 puntos, seguido por Xadrez Ourense e Ateneo de Ourense.

Marcos Lorenzo proclámase campión do torneo individual.

20161008_201942

resultados-equipos-2016

cronicaporequipos2016

 

Copa Deputación Xadrez Activo Esgos 2016

Campionato Copa Deputación Activo 2016

CARTEL TORNEO DIPUTACION

Esgos, 20 de agosto a partir das 16 h 30

no Centro Cultural Parada Justel

Organiza: Xadrez Ben Cho Sei

Bases e inscrición

Uns 60 xogadores entre todas as categorías nunha tarde soleada déronse cita para competir nun ambiente amigabel. Proclamouse campión David Gómez Diéguez do Xadrez Ourense na categoría absoluta e é o novo campión de Xadrez activo 2016. Na categoría femenina proclamouse campioa Samantha Couso do Xadrez Celanova, mentres tanto Xosé Carlos Rodríguez do Xadrez Verín alcanzou o trofeo de veteráns…
Campión Sub 16: Miguel Puga (Casa da Xuventude) – Laura Agudelo ( Esgos)
Sub 14: Mateo Díaz (Xadrez Ourense) – Sara Pérez (Esgos)
Sub 12: Xacobe Conde (Xadrez Ourense) – Noa Formoso (Ben Cho Sei)
Sub 10: Tristán Alonso (Xadrez Verín) – Martina Vidal (Ben Cho Sei)
Sub 08: Saúl Formoso (Xadrez Ben cho sei) – Sabela Conde (Xadrez Ourense)  
Resultados Finais Activo Esgos 2016

III Torneo Internacional Campus Universitario 2016

Torneo Internacional Campus de Ourense do 4 ao 10 de xullo 2016
Torneo pertencente ao XXIX Circuito Galego Internacional de Xadrez 2016.

Local de xogo: Pabellón Universitario do Campus de Ourense

CampusOurenseIII

O xogador MI Arian González Pérez proclamouse campión no III Torneo Internacional Xadrez Campus de Ourense 2016

Información e basesCartel

Segue toda a información: info64.org

Artigos

O torneo arranca con 80 participantes

Arian González gaña un disputado III Torneo Internacional Xadrez Campus de Ourense

Arian González ganó el Torneo del Campus tras un cuádruple empate