Copa Deputación Xadrez Relámpago 2019

Campionato Provincial Copa Deputación Xadrez Relámpago 2019

                                                   Sábado 23 de novembro                                                                            Facultade de Ciencias da Educación (Edificio de Ferro)         A partir das 17 h

Bases Copa diputacion Relámpago 2019

Campionato Provincial Xadrez Aleatorio Copa Deputación 2019

                Campionato Provincial Copa Deputación 2019                                                                                              Xadrez Aleatorio                                                                                                                         Sábado 9                                                                         17 h

Guillelme Brown

Nunha Tarde chuviosa celebrouse este Campionato de Xadrez Aleatorio 2019 cunha participación de 75 contincantes.

Gana en Absoluto Armando de Sousa da Silva, do Liceo de Ourense,  e en Sub 12 Benjamín DIéguez Novoa do Benchoshey.

Bases Aleatorio 2019

RESULTADO-Aleatorio.ABS,2019

RESULTADOS.Aleatorio.Sub12.2019

CUADRO DE HONRA.Aleatorio.2019

Galeria de imaxes.Aleatorio

Campionato Provincial Copa Deputación Xadrez Activo 2019

Xadrez Activo 2019

Club Santo Domingo

Sábado 26 de Outubro 

a partir das 16 h 30

Gana en Absoluto Xabier Gómez, Universitario, alcanzando a máxima puntuación, mentres que en sub 12, gana Diego Martínez, tamén do Benchoshey. A participación foi máis que satisfactoria cuns 70 contrincantes.

ABSOLUTOCOPA DIPUTACIÓN 2019_Clasificación_final

SUB 12 COPA DIPUTACIÓN 2019_Clasificación_final

CUADRO DE HONOR COPA DIPUTACIÓN 2019

Galeria de imaxes.Rapias.2019

BASES ACTIVO COPA DIPUTACIÓN SANTO DOMINGO 2019

Campionato Provincial Por Equipos Copa Deputación 2019

Sábado 5 de outubro

a partir das 16 30

CEIP PADRE FEIJOO

ALLARIZ

Na tarde do sábado, gañou o Liceo de Ourense en absoluto

e o xadrez OUrense en sub 14

sendo campíon do torneo individual Marcos Lorenzo

e Xacobe Conde Riveiro.

Nunha participación de máis de 50 participantes que se deron cita no Colexio de Allariz

Bases.Por.Equipos.2019

Clasificacion Abs

Clasificación sub 14

Cuadro de honra Por equipos

 

Aninovo Mesón O Queixo

Domingo 30 de decembro 2018

Este torneo celebrouse a partir das 17 h no Mesón O Queixo, a modo de protesta por a falla de celebración do Aninovo Barrocás.

En compensación gañou Antonio Villar, o afillado de Manuel Villar o fundador do Aninovo Barrocás e que este ano non se puido celebrar.

Clasificacion Aninovo Queixo 2018

Galeria de imaxes AninovoOqueixo

Seguir leyendo Aninovo Mesón O Queixo

Copa Deputación Campionato Provincial Xadrez Aleatorio 2018

Sábado 10 de novembro

a partir das 16 h 30 no Centro Cívico da Ponte

Bases-Aleatorio-2018

Rematou o campeonato cunha participación duns 60 xadrecistas repartidos antre todas as categorías, resultando ganador en categoría absoluta e primeiro campión da modalidade Alejandro De León (X. Ourense), así como Xoaquín López Conde (Benchosey) en categoría sub 12.

Cadro de Honra-Aleatorio 2018

Clasificacion Aleatorio Abs. e sub 12- 2018

Galería de imaxes-Aleatorio-2018

Campionato Provincial Copa Deputación por Equipos 2018

Copa Deputación por Equipos 2018

                                                     Sábado 03 de novembro                                                                                 Pavillón Pedro da Moa (Celanova) a partir da 16 h 30

ClasificacionPorEquipos2018

ClasificacionIndividualPorEquipos2018

Galeria de fotos Por equipos 2018

Rematou o Campionato Provincial Copa Deputación por equipos 2018 nunha tarde longa pero ben aproveitada cunha participación de cerca de 60 xadrecistas. Sobre as 21 h 30 da noite na sala anexa do Pavillón Municipal de Deportes de Celanova Seguir leyendo Campionato Provincial Copa Deputación por Equipos 2018

Memorial de Xadrez Activo Xosé Henrique Rodríguez Peña 2018

Memorial Xosé Henrique Rodríguez Peña 2018
bases-pena-2018
cartel-pena-2018
Sábado 20 de Outubro
a partir das 16 h 30
 Espazo Xove (antiga Casa da Xuventude), baixo, anexo

Resultados Peña 2018

Fotos-Peña 2018

Premios e fotos MemoPeña.2018

Resultou vencedor Marcos Lorenzo, do Liceo Academia postal, completando o  podio o seu compañero de equipo Armando de Sousa e Cesar Perez do Universitario.

Joaquín Bello foi o primeiro socio, Sindo Rodriguez o campión veterano e o campión sub 14 resultou ser Miguel Reza.

Copa Deputación Xadrez Relámpago 2018

Sábado 13 de outubro

Edificio de Ferro

a partir das 16 h 30

copa-deputacion-relampago-2018

Rematou o campionato provincial de Xadrez Relámpago 2018 cunha participación duns 80 xadrecistas entre todas as categorías.      Gañou Alejandro De León do Xadrez Ourense novo campión provincial de xadrez relámpago.

Bases-copa-diputacion-relampago-2018

Copa deputacion relámpago 2018-clasificación e fotos

Campionatos Provinciais por categorías 2018

O fin de semana do 20 e 21 de xaneiro celébraronse o campionatos provinciais por categorías sub 08 a sub 18 na A. V. de Barrocás organizado polo Xadrez Ourense cunha participación duns 180 xadrecistas. Dos 7 títulos en xogo, o Benchosey e o Xadrez Ourense obtiveron 3 cada un, sendo o restante para o Universitario.

provincial-por-cateoria-2018

cronicaprovinciais2018

clasificaciones-sub-18-sub-08

Campionato Provincial Absoluto 2018

Campionato Provincial Absoluto 2018

cartel-absoluto-2018sociedad-artistica-la-troya_img182598t0

Proclamouse campión Absoluto 2018 o xoven xadrecista do Xadrez Ourense Xacobe Conde Rivero con 5,5 puntos de 6, gañando unha última emocionante partida a Andrés Ibarra do Benchosey. Completaron o podio José Carlos Francisco Rodriguez e Cesáreo Álvarez, ámbolos dos do XadrezVerín. José Luis Vazquez Mazairas,  do Ateneo, foi campión veterano, mentras que Ana Alonso, do Xadrez Verín,  facíase co trofeo a campioa feminina

cronica-e-fotos

clasificacionprovincial

bases-absoluto-ourense-2018-e-bases-tecnicas-1

Información en Info 64

XXXIII ANINOVO BARROCÁS, VII Memorial Manuel Villar

David Gómez Diéguez, do Club Xadrez Ourense, proclamouse  campeón do 33º Aberto Internacional Aninovo Barrocás tras conseguir taboas na rolda final con David Baltar, del Liceo Academia Postal, na que o liceísta non puido aproveitar a vanatxe dun peon. O terceiro lugar da categoría sénior foi para Xabier Gómez Domínguez (Universidad) e completaron o podio Alfonso Agra Torres (Verín) e Antonio José Vázquez (Xadrez Ourense). Alberto Iglesias Feijóo (Universitario), Martín Gómez Carreño (Xadrez Ourense) e César Pérez Dapoza (Universitario) ganaron nas categorías base.

ganadores-2018

bases-xxxiii-aninovo-aberto-2018-pdf

InfoChess64

Expourense 2017

Expourense 2017

Recinto ferial

Domingo 29 de octubre a partir das 11 h 15

Mozos de entre 6 e 18 anos procedentes de toda Galicia e incluso Castela León e Portugal, abarrotaron a sala de competicións de Expourense. Os 250 participantes que alí se reuniron, fixeron posible que, un ano máis, esta proba oficial puntuable pertencente ao Circuito Galego da Federación Galega de Xadrez, voltase a ser a máis concorrida de todas.

 Gabriel Roma Barge (Club Xadrez Ourense) en sub-18, Mateo Díaz Gómez (Club Xadrez Ourense) en sub-14, Marta Quintas Fernández (Escola Luguesa) en sub-12, Heriberto Rubial Blanco (Ponferrada) en sub-10 e César Oubiña Pazos (Cambados) en sub-8 foron os vencedores en cada unha das cinco categorías.

recintoexpour-2017

resultados-categorias-expoourense-2017

cartel-expou-2017

expoourense-bases-2017

Copa Deputación Por Equipos 2017

Copa Deputación Por Equipos  2017

Sábado 20 de outubro

Auditorio de Verín, 16 h 30

equipos-2017

base-copa-deputacion-equipos-2017-verin-1

Gaña o Club Xadrez Ourense, campión provincial 2017

que avantaxa ao Liceo Recreo Ourensano en 4 puntos.

David Gómez, vencedor absoluto.

Marcos Lorenzo, en veteranos e Tristán Alonso en sub 14.

Resultados en Chess Result

campion-2017

resultados-por equipos-2017

fotos-por-equipos-2017

Memorial Xosé Henrique Rodríguez Peña 2017

Memorial Xosé Henrique Rodríguez Peña 2017

Ateneo de Ourense

Centro Cultural Marcos Valcarcel

Sábado 7 de outubro 2017

a partir das 16 h 30

Resultou gañador Martín Boado, Campión do XI Memorial José Henrique Rodríguez Peña

1o-e-2-cl

Xabier Gómez e Armando de Sousa completaron o podio.

1ºsocio: Xoaquín Losada

1º Veterano: Joaquín Bello

1º equipo Ateneo: Rafael Sánchez

1º sub 14:  Adrian Vazquez

 Clasificacións-memo-pena-2017

Resultados e fotos memo-pena2017

bases-memo-pena-2017

Torneo Festa da Istoria 2017 en Ribadavia

Torneo Festa da Istoria 2017 na Igrexa da Magdalena

Sábado 30 de setembro a partir das 17 h.

2017-10-03-16-06-33

Rematou o torneo da Iglesia da Magdalena.

Gaña en Absoluto Armando de Sousa, seguido do seu compañeiro de Club, Marcos Lorenzo, e Manuel Carballo.

En xuvenís, alzouse con triunfo Martín Gómez, seguido de Federico Naso e Mateo Díaz.

En infantil, gañou Rubén Fernándes, seguido de Marcos Vázquez y David Álvarez .

diptico-open-istoria-2017

bases-open-istoria-2017

Campionato Provincial Copa DeputaciónActivo 2017

Campionato Provincial de Xadrez activo 2017

Egos, sábado 26 de agosto 17 h

bases-xadrez-activo-esgos-2017

podio-absoluto

Máis de medio centenar de xadrecistas entre todas as categorías participaron no campionato provincial activo nunha tarde moi agradable.  Resultou campión aboluto José Carlos Francisco Rodríguez.

cronica-clasificacion-e-galeria-de-imaxes-esgos-2017

Nas categorías dos más pequeños, os máximos galardoados foron : Mateo Dibuja Conde (Sub8) do club Universitario,                                        Tristán Alonso Rodríguez (Sub10) do Xadrez Verín                               Miguel Cantón Nespereira (Sub12) do Xadrez Benchoshey.
Os galardóns femininos foron para Sabela González Ferreiro (Benchoshey), Escarlata Alonso Rodríguez (Verín) e Noa Formoso Rodríguez (Benchoshey) nas categorías sub8, sub10 y sub12 respectivamente.
Nos torneo dos “maiores” os ganadores foron Iago Godoy Quintela (Benchoshey) e Paula Baliño Rodriguez (Xadrez Ourense) en sub14, Adrián Vázquez Velasco e Sara Álvarez Cardama (ambos representantes do Club Xadrez Ourense) en sub18 e José Carlos Francisco Rodríguez e Ana Alonso Vaz (Verín) en categoría absoluta. O campionato veterano foi para Celanova da man de Sindo Rodríguez Bernardo.

Campionato de España Xuvenil de Salobreña 2017

Martín Gómez Carreño, Bronce no Campeonato de España Individual 2017 de rápidas.

Xacobe Conde Riveiro, prata en sub 12 

imagen-martin-gomez-bronce-nacional-2017

O xoven xadrecista ourensán de 14 anos de idade, Martín Gómez Carreño, acaba de proclamarse medalla de bronce no campeonato de España Individual da categoría sub-14, dentro da modalidade de xadrez rápido, que rematou o domingo 23 de Xullo na granadina localidade de Salobreña.

clasificacion-nacional-sub14-rapido-2017

Seguir leyendo Campionato de España Xuvenil de Salobreña 2017

Torneo Final Escolas de Xadrez Deputación de Ourense

Uns 40 xadrecistas de idade comprendida entre os 6 e os 14 anos representantes das escolas de xadrez de O Carballiño, Leiro, Esgos e San Cibrao xuntáronse para competir diante do tableiro, como acto final da tempada 2016-17.

No pavillón municipal de San Cibrao o torneo final foi todo un éxito de participación, competitividade e xogo limpo. Os noviños xogadores superaron con creces a pequena adversidade do calor da tarde. Ademáis dos trofeos aos gañadores, sorteáronse libros, reloxios e tableiros de xadrez.

Resultou o gañador absoluto con 5 victorias de 5 Tristán Alonso de Verín.img-20170618-wa0030_resized

Clasificación general-2017-

Gañadores-2017

Galeria-de-imaxes

Imaxes-gañadores

Ourense en Xaque 2017

cartel-ourenseenjaque

Éxito participativo o domingo  4 de xuño  en Expourense. O tradicional torneo xuvenil organizado por C. Xadrez Ourense acadou unha particpación de preto 300 xadrecistas xuvenís, sendo a máis participativa das 7 que leva o Circuito Galego de Promoción 2017. Volverá a Ourense a finais de outubro cunha nova edición dunha proba en Expo ourense a finais de outubro.

image017

bases-torneo-ourense-en-xaque-2017

clasificacions-ourense-en-xaque-2017

galeria-de-fotos-ourense-en-xaque-2017

faro-4-de-junio-2017

Seguir leyendo Ourense en Xaque 2017

Noticias de Xadrez de Ourense