Archivo de la etiqueta: Xadrez activo

Torneo de Nadal do Club Benchosei

O próximo sábado 17 de decembro o Club Benchosei clausura o curso anual coa celebración do seu tradicional torneo de Nadal para os máis noviños (sub 08 a sub 12)

                          Centro cultural de Parada Justel en Esgos                                        a partir das 16 h 30

cartel-e-bases-benchosei-nadal-2016

Éxito de participación cun total de 110 xogadores

panoramica-i

A máis numerosa resultou ser a sub -8 cuns 70 participantes

Sub 8: Campioa, Pura Diéguez Novoa (Xadrez Benchoshey);  subcampión, Manuel López Conde (Xadrez Benchosey; 3º  Ibán Pérez Ochandategui (Club Chantada);  Campioa femenino: Sabela Conde Riveiro (Xadrez Ourense).

Sub 10 : Campión, Benjamín Diéguez Novoa (X. Benchoshey); subcampión, Jorge Cid Álvarez (X. Ourense); 3º Juan Saco Pérez (X. Benchoshey); campioa: Carlota García González (X. Benchoshey).

Sub 12:Campión, Xacobe Conde Riveiro (X.Ourense); subcampión, Marcos Vázquez Gómez (X.Ourense); 3º Miguel Cantón Nespereira (X. Benchoshey). Campioa: Laura Gómez Carreño (X. Ourense).

Medalleiro: 1) Benchosey: 6 podios; 2) Xadrez Ourense: 5 podios; 3) Chantada: 1 podio.

cronica-clasificacion-e-fotos-torneo-de-nadal-benchoshey-2016

 

Campionato Provincial por Equipos Copa Deputación 2016

Campionato Provincial por Equipos 2016

Sábado 8 de outubro a partir das 16 h 30

Pabellón Pedra da Moa (Celanova)

cartel-por-equipos-2016

inscricións e bases

Liceo de Ourense: novo campión provincial por equipos 2016.

20161008_202231

Gaña O Liceo de Ourense con 19 puntos, seguido por Xadrez Ourense e Ateneo de Ourense.

Marcos Lorenzo proclámase campión do torneo individual.

20161008_201942

resultados-equipos-2016

cronicaporequipos2016

 

Copa Deputación Xadrez Activo Esgos 2016

Campionato Copa Deputación Activo 2016

CARTEL TORNEO DIPUTACION

Esgos, 20 de agosto a partir das 16 h 30

no Centro Cultural Parada Justel

Organiza: Xadrez Ben Cho Sei

Bases e inscrición

Uns 60 xogadores entre todas as categorías nunha tarde soleada déronse cita para competir nun ambiente amigabel. Proclamouse campión David Gómez Diéguez do Xadrez Ourense na categoría absoluta e é o novo campión de Xadrez activo 2016. Na categoría femenina proclamouse campioa Samantha Couso do Xadrez Celanova, mentres tanto Xosé Carlos Rodríguez do Xadrez Verín alcanzou o trofeo de veteráns…
Campión Sub 16: Miguel Puga (Casa da Xuventude) – Laura Agudelo ( Esgos)
Sub 14: Mateo Díaz (Xadrez Ourense) – Sara Pérez (Esgos)
Sub 12: Xacobe Conde (Xadrez Ourense) – Noa Formoso (Ben Cho Sei)
Sub 10: Tristán Alonso (Xadrez Verín) – Martina Vidal (Ben Cho Sei)
Sub 08: Saúl Formoso (Xadrez Ben cho sei) – Sabela Conde (Xadrez Ourense)  
Resultados Finais Activo Esgos 2016